V červnu slavíme 30 let! Využijte exkluzivní slevy na vybraný nábytek!

Reklamace

TOLERANCE ČALOUNĚNÉHO NÁBYTKU - SEDACÍCH SOUPRAV

 

 

Tolerance

Sedací souprava je specifický typ výrobku, u kterého jsou běžné tolerance některých parametrů. Rozměry jsou uváděny vnější, s tolerancí 50mm/díl. Navazování linií u solitérních výrobků má povolenou toleranci 30mm, u spojovaných (rohových) výrobků 40mm. Ne vždy je možné docílit navazování vzoru na potahu. Spasování pruhů a složitých vzorů vyžaduje jiné skládání střihu s nižší výtěžností, … Tvarované panely potahu jsou běžně zvrásněné a toto zvrásnění nemusí být pravidelné. Tato nepravidelnost není vadou. Odstíny potahových materiálů a dřevěných doplňků, zveřejněné na internetu nebo v letácích jsou pouze orientační. Potahové látky mají běžně drobné barevné odchylky jednotlivých výrobních šarží, a proto není možno zaručit barevnou shodu u doobjednávek. Doplňky a dekorační součásti z mořeného masivního dřeva vykazují rovněž mírné odchylky v odstínu. Na požádání (po dodání vzoru) jsme schopni dodat odstín dle vašich představ.

 

 

Odrazy světla od vlasových textilií

 

Dnes se používají tkaniny s vlasem, což jim dodává velmi příjemný pocit při doteku. Další vlastností tohoto řešení je, že se za různých světelných podmínek mění dojem barvy potahové látky. To ovlivňuje zejména úhel dopadu světla. Nejmarkantněji se to projevuje u klasických plyšů, kde je položení vlasu fixované. Typickým projevem moderních vlasových textilií tohoto typu je jejich zastřený, proměnlivý vzhled, jehož příčinou je odchylné působení světla na vlákna v řezu a v tahu. Vlákno vlasu je do pojiva fixováno v různých směrech pro vytvoření vizuálního efektu přírodní usně a vnímání odstínu a lesku textilie je u pozorovatele ovlivněno směrem pohledu a osvícením. Na takových látkách se tento jev projevuje nepravidelnými odlišně zbarvenými plochami. U látek typu Nubuk, Alcantara jde vlas uhladit. Vyrábějí se i plyše kde je stlačení trvalejší například Carabu nebo Napoleon.

 

 

Trvanlivost barev

Všechny potahové materiály, které používáme, mají testy na stálobarevnost a splňují parametry pro užití na čalouněné výrobky. Přesto však časem dochází ke změnám zbarvení, zejména vlivem působení světla, potu nebo čisticích prostředků. U textilií i usní je povolena určitá míra otěru zbarvení. Ta je velmi malá a nehrozí, že by došlo k ušpinění při sezení, ale při kombinaci výrazně odlišných látek na sedací soupravě a na doplňcích se tyto mohou vzájemně v průběhu času obarvit. Nejmarkantněji je to vidět u kombinací červené a bílé barvy.

 

 

 

Úprava potahu po sezení

Po sezení zůstává na některých, zpravidla na větších, zatěžovanějších plochách, volnější potah. Rozsah tohoto jevu záleží na typu užitého materiálu, konstrukci, intenzitě a délce užívání. Po použití proto potah uhlazením rukou upravte. Povolení potahu se může, v průběhu času, mírně zvětšit. Nejde o vadu, ale o běžný projev opotřebení. Potah se dá samozřejmě běžným servisním úkonem dopnout. Přílišné vypnutí potahu má za následek deformaci hran měkkých výplňových pěn a velmi dramaticky snižuje životnost potahu. Dochází k přetěžování šitých spojů, jejich praskání a rovněž otěr je značně intenzivnější ( proto přepínání potahů nedoporučujeme! ). Paradoxně potah povolí více u dražších komfortnějších výrobků s vyšší vrstvou pěn a s pružícími elementy v kostře, s velkými plochami sedáků. Prim tu hrají soupravy z přírodní usně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEJČI nábytek s.r.o., Těšínská 89, 746 01 Opava, Česká republika

Žádná položka